Bajkoludki- mistrzowie testowania nowych smaków!

W poniedziałek - 12 lutego do Bajkoludków przyszedł wspaniały "zdrowy" gość - Pani Dietetyk.
Zajęcia rozpoczły się rozmową podczas, której dzieci wykazały się nieprzeciętną wiedzą dotyczącą żywienia oraz obiecały Pani Dietetyk, że stawią czoła wyzwaniu próbowania nowych smaków. Wszyscy nie mogliśmy doczekać się części praktycznej zajęć!
Wszystkie Bajkoludki próbowały wszystkich zaproponowanych przez Panią Dietetyk smaków: sezamu, pestek dyni, sałaty, plasterków cytryny, surowego selera, ogórka, pomidora, surowej marchewki i banana (którego wszystkie dzieci uwielbiają!). Zgodnie z zasadą, którą zaproponowała Pani dzieci po podwójnym przegryzieniu danego produktu mogły go zjeść lub wypluć w chusteczkę, ale wykorzystaliśmy jedynie 4 chusteczki podczas całych zajęć! Okazało się, że dziecięca myśl "widzę, że nie lubię" wcale się nie sprawdza:)

Bajkoludki po raz kolejny udowodniły, że są przedszkolnymi mistrzami jedzenia i próbowania, a Pani Dietetyk była zachwycona współpracą z naszymi dzieciakami!:)
Relacja 2018-02-13, 14:37 | autor: Aleksandra Szczepańska