Szklany Świat - GUMISIE

Poranna mgła nie była nam straszna i z uśmiechami na twarzach, i piosenką na ustach wyruszyliśmy do Krośnic zwiedzić Szklany Świat. Przedszkolaki poznały proces powstawania bombek: dmuchanie szkła, robienie bombek w formie, srebrzenie i ozdabianie. Nie obyło się bez zagadek: ściany wywieszone pięknymi bombkami o różnych kształtach (owoce, warzywa, zwierzęta) oraz pomalowane w bohaterów z bajek tych najnowszych, jak i z dzieciństwa rodziców, były celem odgadnięcia "kto to?". Gumisie bezbłędnie podawały imiona bohaterów i tytuły filmów.
Na koniec każdy mógł przywitać się ze złotą rybką i pomyśleć życzenie. W przepięknej jesiennej scenerii w promieniach słońca dzieci zjadły II śniadanie. I wyruszyliśmy w drogę powrotną. Każdy otrzymał bombkę ze swoim imieniem. Mimo pogody zrobiło się nam świątecznie :) A w grudniu samodzielnie ozdobimy otrzymane bombki. :)
Relacja 2017-10-20, 17:02 | autor: EMILIA PIKULICKA