Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Relacje

LIPIEC U BAJKOLUDKÓW...

... rozpoczął się od tygodnia kreatywnego. Był to czas nowych wrażeń, eksperymentów oraz zawierania nowych znajomości z gośćmi z Przedszkola nr 95:)
Lepiliśmy z masy solnej, "kolorowaliśmy" ryżem letnie obrazki, poznaliśmy kolory podstawowe i przy pomocy prostego doświadczenia sprawdziliśmy jakie kolory pochodne powstaną z niebieskiego i żółtego, żółtego i czerwonego oraz z niebieskiego i czerwonego. Dzieciom najbardziej się jednak podobało "chemiczne jojo" oraz rozmrażanie zabawek przy pomocy soli i ciepłej wody!
Drugi tydzień - tydzień bajek i wierszy był mniej eksperymentalny, jednak równie ciekawy. Próbowaliśmy odtworzyć okładki ulubionych książeczek wraz z ich tytułem, przygotowaliśmy zakładki do domowych książeczek oraz przygotowaliśmy książeczkę, której tytułem było imię dziecka napisane całkowicie samodzielnie! Filipek przyniósł książkę o małych detektywach, która towarzyszyła nam przez cały tydzień. Bajkoludki bardzo polubiły Otto, Tril oraz Oliviera. Bajkoludki poznały kilka przygód żółwika Franklina, a Gumisie zaprosiły nas na "Gumisie":)
Nie zabrakło także zabaw na ogrodzie, puszczania baniek, gotowania z piaski i trawy, zabaw z hula hop oraz kredowych rysunków.
Relacja 2017-07-15, 09:11 | autor: Aleksandra Topczyłko
Przedszkolowo.pl logo