Bajkoludki na tropie wrocławskich krasnali

W końcu się doczekaliśmy! Dziś miała miejsce wycieczka do wrocławskiego rynku, na którą Bajkoludki czekały z niecierpliwością. Już od ubiegłego tygodnia poznawaliśmy wrocławskie krasnoludki i rozmawialiśmy o zasadach bezpieczeństwa.
Po śniadaniu spakowaliśmy do plecaków drugie śniadanie oraz wodę (bułeczki maślane jedzone w towarzystwie Krasnala Życzliwka smakowały wspaniale!) i wyruszyliśmy na tramwaj nr 4 i pamiętając o zasadach bezpieczeństwa po 4 przystankach rozpoczęła się nasza przygoda!. Gdy wysiedliśmy czekał na nas już Papa Krasnal. Spacerując uliczkami Rynku, między sukiennicami oraz po Placu Solnym przywitaliśmy się z 25 Krasnalami
(z ukrycia obserwowało nas pewnie drugie tyle:)). Widzieliśmy Bramę do Osady Krasnoludków, której pilnuje Śpioch. Wiemy, że kule Syzyfków są nie do przesunięcia, wiemy dlaczego Słupnicy wspinają się na latarnie... a resztę opowiedzą Rodzicom nasze Przedszkolaki, bo z zaciekawieniem poszukiwały kolejnych Krasnoludków oraz poznawały ich imiona:) W drodze powrotnej poszliśmy na pyszne lody- każdy zamówił swój ulubiony smak.
Już nie możemy doczekać się następnej wycieczki szlakiem Krasnoludków...:)

Za pomoc w wyprawie,opiekę bardzo dziękujemy mamie Wiktorii.Zaproszenie na lody otrzymaliśmy od Stowarzyszenia na Rzecz Integracji Społecznej Świata.Dziękujemy:)

A już jutro... Kolejny dzień pełen wrażeń i atrakcji. Widzimy się rano w przedszkolu!
Relacja 2017-06-05, 20:06 | autor: Aleksandra Topczyłko