O NAS

Nasze przedszkole jest placówką publiczną prowadzącą działalność opiekuńczo-wychowawczą i dydaktyczną. Obecnie pięciooddziałową w której bawią się, eksperymentują i uczą dzieci: trzy, cztero, pięcio i sześcioletnie. Sale do zajęć są duże, przestronne, funkcjonalne , kolorowe i dobrze wyposażone w pomoce dydaktyczne, gry. Przedszkole położone jest pomiędzy ulicami: Pereca a Jemiołową – w zaciszu , z dala od ruchliwych ulic, otoczone ogrodem i placem zabaw, na którym zgodnie z Podstawą Programową dzieci przebywają o każdej porze roku, gdy tylko pozwalają na to warunki atmosferyczne.
Od wielu lat należymy do Sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie, a efektem jest posiadanie certyfikatu. W zakresie prozdrowotnym realizujemy wspólnie z Wydziałem Zdrowia Urzędu Miejskiego Wrocławia i z rodzicami wiele programów tj. :
• Profilaktyka Próchnicy Zębów – „Uśmiechnięty świat Zuzi i Felka”
• Program Promocji Zdrowia (wieloletni) – „Ruch i zabawa to zdrowia podstawa”
• „ Jemy warzywa i owoce sezonowe”
• „ Trzymaj się prosto”- dbamy o postawę ciała
• „ Czyste powietrze wokół nas” – program edukacji antynikotynowej
• „Mam, tato wolę wodę”
i wiele innych.
Prowadzimy również wiele działań z tym związanych tj.: codzienne mycie zębów
w przedszkolu, zachęcanie do spożywania zdrowych posiłków, wykonywanie
z dziećmi na zajęciach zdrowych i smacznych surówek, sałatek, dzieci samodzielnie przygotowują kolorowe kanapki z warzyw; pieczenie ciasteczek, pierniczków itd. Posiadamy własną kuchnię wyposażoną w piec konwekcyjno-parowy, dzięki czemu przygotowywane potrawy są zdrowsze. Posiłki dla dzieci są smaczne
i zdrowe: z małą ilością cukru, soli. Dzieci korzystają również o każdej porze roku z dystrybutorów z wodą , znają jej wartość i chętnie ją piją.
W naszym przedszkolu :
• zatrudniamy wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną
• preferujemy twórcze i aktywne metody pracy z dzieckiem
• aktywnie współpracujemy z rodzicami
• organizujemy wiosną i jesienią atrakcyjne całodzienne wycieczki plenerowe
• wyjeżdżamy do : kina, teatru lub opery, ZOO i innych ciekawych miejsc
w naszym mieście
• bierzemy udział w koncertach muzyki poważnej- p. A. Zwoźniak
• z dużym sukcesem przygotowujemy absolwentów do podjęcia obowiązków szkolnych
• zatrudniamy specjalistów : logopedę, nauczyciela gimnastyki korekcyjnej

• aktywnie współdziałamy z instytucjami środowiska lokalnego : Miejską Biblioteką Publiczną, Dziennym Domem Pomocy Społecznej, Radą Osiedla
i Seniorami, Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną, Policją, Strażą Pożarną, Strażą Miejską, Kuratorami.
• Bierzemy udział w różnorodnych akcjach charytatywnych tj. : zbieranie nakrętek plastikowych, pożywienia dla zwierząt ze schroniska itd.
• Przygotowujemy dzieci do udziału w różnorodnych konkursach zewnętrznych na różnym szczeblu i o różnej tematyce: wiersza, piosenki, plastycznym, tanecznym itd.
• Organizujemy dla dzieci, rodziców i dziadków wiele imprez integracyjnych
i okolicznościowych ( Pasowanie malucha na Przedszkolaka, Wigilia, Jasełka, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty, Dzień Dziecka, Powitanie wiosny, itd. )

ZESTAW PROGRAMÓW NAUCZANIA W ROKU SZKOLNYM 2016 / 2017:
1. "Nasze Przedszkole - program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój
aktywności dzieci" - Małgorzaty Kwaśniewskiej i Wiesławy Żaby-Żabińskiej,
2. "Smacznie , zdrowo i sportowo" - program własny promocji zdrowia na lata
2015-2017 - opracowany przez Ewę Woźniak, Danutę Krucką i Bożenę Rakowiecką,
3. "Kochamy dobrego Boga" - program nauczania religii dzieci w wieku przedszkolnym,
4. Program adaptacyjny dla 3-latków - opracowany przez Danutę Krucką
5. "I love BOO", poziom B, pod redakcją: M.Darewski, A.Banaś, wydawnictwo MAC.